
Het komende weekend telt Vlaanderen opnieuw huismussen
Op zaterdag 21 en zondag 22 april 2007 organiseren Vogelbescherming Vlaanderen en de groep 'Terrestrische Ecologie' van de Universiteit Gent voor de zesde keer de nationale mussentelling. Dit jaar is het geen teldag maar een telweekend.
De mannetjes zitten in deze periode van het jaar meestal ? vooral 's ochtends ? in de buurt van hun nestplaats te tsjilpen (in de dakgoot, op het dak, in een struik, aan een nestkast, op de schutting...). Tellers die een computer en Internetaansluiting hebben kunnen het gemakkelijkst hun gegevens online doorsturen via de website van Vogelbescherming Vlaanderen. Daar kan een invulformulier worden ingevuld en doorgestuurd naar onze vereniging. Er staan ook duidelijke tekeningen en foto?s van mannelijke huismussen op de website. Ook het typische mussengetjilp kan er worden beluisterd. Indien ge?nteresseerden gedurende het weekend niet kunnen meedoen, dan kunnen zij ook op een andere dag tellen. Gegevens kunnen zeker tot en met 20 mei 2007 worden doorgestuurd. Meer informatie ? inclusief het enqu?teformulier ? kan worden gevonden op onze speciale mussenpagina.
Het Antwerps stadsbestuur verkoos de huismus onlangs tot soort van het jaar 2007. Het nieuwe bestuursakkoord stelt dat de stad elk jaar ? gedurende een heel jaar ? aandacht besteedt aan ??n dier- of plantensoort om de overlevingskans van die soort in een stedelijke omgeving te verhogen. Vogelbescherming Vlaanderen is erg blij dat de huismus extra aandacht krijgt in Antwerpen en hoopt dat dit initiatief navolging krijgt.
Bron: Vogelbescherming Vlaanderen
Gepost: 20/04/2007 - Willy Sals





