agenda
February 2012
header calendar
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29        
Vorige maand   Volgende maand

nieuwsbrief

Naam

E-mailadres

Help  

Nieuws Nachtegaal Eigenbilzen

.Dieven stelen 31 vogels uit dierenpark

BILZEN - Uit het dierenpark in Vrankrijk in Bilzen hebben dieven 31 vogels uit de volière gestolen. Uitbater Guillaume Timmermans (84) is er het hart van in.
De dieven sloegen toe in de nacht van vrijdag op zaterdag in het stedelijk dierenparkje, een kleine kinderboerderij. 'De daders zijn over enkele poorten geklommen en hebben het slot van de volière opengebroken', zegt Guillaume Timmermans. 'Ze maakten een gat in het gaas en stalen 31 van de 33 vogels.'

Het gaat om vier distelvinken (putters), twee barmsijsjes, veertien kanaries, twee kneutjes, acht sijsjes en één vink. 'Ik heb ze allemaal zelf gekweekt', zucht Guillaume die ook internationaal keurmeester is. 'Ik leef voor die vogels, ze zijn mijn hele leven. Slechts twee kanaries hebben die dieven laten zitten. Ze waren wellicht met twee. Met een vangnet hebben ze de vogels gevangen en dan meegenomen. Ik denk dat ze de vogels hebben gestolen om daarna te verkopen. De 31 gestolen vogels zijn minstens 1.000 euro waard. De parkieten, die maar enkele euro kosten, hebben ze laten zitten.' De dieven namen zelfs medicatie mee die gebruikt wordt bij de kweek en zo'n 40 ringen.

Guillaume zit nu met de handen in het haar omdat er nog drie nesten eieren zijn en vier nesten jongen. 'De eieren kunnen niet meer uitgebroed worden. Die zijn dus verloren. De jongen ga ik zelf proberen te voederen met een stokje met voedsel. Ik hoop dat ik ze groot krijg. Met de twee overgebleven kanaries kan ik misschien opnieuw beginnen.'

Het was de eerste keer in het elfjarig bestaan van het dierenpark dat er dieren gestolen werden. De daders zijn spoorloos. In het verleden werden er al koeken, chips en drank gestolen uit de kantine.

Bron: Het Nieuwsblad
Gepost: 12/04/2010 - Willy Sals

Co melders