agenda
May 2012
header calendar
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Vorige maand   Volgende maand

nieuwsbrief

Naam

E-mailadres

Help  

Nieuws Nachtegaal Eigenbilzen

300 zwemmers ge?vacueerd door vogel in zwembad

In Hongkong is zaterdag een openbaar zwembad ontruimd nadat een vogel in het water terecht was gekomen. Het incident toont hoe hoog de vrees voor vogelgriep is opgelopen in de 6,8 miljoen inwoners tellende stad.
In Hongkong is zaterdag een openbaar zwembad ontruimd nadat een vogel in het water terecht was gekomen. Het incident toont hoe hoog de vrees voor vogelgriep is opgelopen in de 6,8 miljoen inwoners tellende stad. De ongeveer 300 aanwezige zwemmers werd gemaand onmiddellijk uit het water te gaan nadat de vogel in het zwembad was terechtgekomen.

Het overdekte zwembad werd twee uur lang intensief gereinigd en de vogel werd levend aan de autoriteiten overgedragen om op het H5N1-virus te worden getest, aldus de krant. De vrees voor vogelgriep is in Hongkong toegenomen nadat eerder deze maand besmette kippen in de stad werden aangetroffen. De dieren waren waarschijnlijk vanaf het Chinese vasteland de voormalige Britse kolonie binnengesmokkeld.

In 1997 overleden in Hongkong zes personen aan de menselijke variant van vogelgriep. Twaalf anderen overleefden de besmetting. De stad hanteert sindsdien strenge maatregelen om een nieuwe uitbraak tegen te gaan, en die is tot nu toe ook uitgebleven.
Bron: HLN
Gepost: 19/02/2006 - Willy Sals

Co melders